İçindekiler


Evde bakım hizmetleri; ilerleyen yaş ya da kronik rahatsızlıkları sebebiyle günlük yaşamlarındaki aktiviteleri gerçekleştirmede başka kişilerin desteğine ihtiyacı olan hastaların; muayene, tetkik, tedavi ve rehabilitasyon gibi ihtiyaçlarının yaşadıkları yerde profesyonel bir sağlık ekibi tarafından verilmesi olarak tanımlanabilir.
Tam olarak bu noktada ihtiyaç duyulabilecek tüm sağlık hizmetlerinin yanında fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri de Koç Sağlık Yanımda ile evinizden çıkmadan, fizyoterapistlerimiz tarafından sizlere sunuluyor.

Evde fizik tedavi; yaralanma, felç, hastalık ya da yaşlılık gibi sebeplerle kişilerin hareketlerinde oluşan fonksiyonel azalmanın geri kazandırılması için uygulanan elektrik akımı, sıcak ve soğuk uygulama ya da evde fizik tedavi egzersizleri gibi uygulamaları içeren tedavi şeklidir.

Evde fizik tedavi hizmeti kapsamında fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanları ihtiyacı olan kişilerin evlerini ziyaret eder, rahatsızlıklarını teşhis eder, uygulanacak olan tedaviye karar verir, seans sayısı ve süresini belirleyerek süreci başlatır. Koç Sağlık Yanımda ile uygulanan evde fizik tedavi yöntemleri, kişilerin konforlu ve rahat bir ortamda sağlık hizmetlerini almalarını ve bağımsızlıklarını daha hızlı bir şekilde kazanmalarını sağlar.

Evde fizik tedavi hizmetleri, profesyonel, lisanslı ve eğitimli fizyoterapistler tarafından hızlı, kolay ve ağrısız şekilde kişilerin sağlığına kavuşmaları adına ileri teknolojik araçlar kullanılarak uygulanır. MS, ALS, felçli hastalar, kalça kırığı, Parkinson, omurilik yaralanmaları gibi nörolojik hastalıklarda ve kasları zayıflayan, yürüme işlevini yitiren hastalara evde fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti verilebilir.

Koç Sağlık Yanımda’nın profesyonel kadrosu, evde fizik tedavi kapsamında hastalarla ilgili elde ettiği verilerle sınırlı kalmaz; kişilerin beslenme alışkanlıklarını, genel vücut yapılarını, genetik duruşlarını ve kaslardaki duygusal bağlantıları saptar ve kişiye özel uygulamalarla tedavi uygular.

Evde fizik tedavi almanın en büyük avantajlarından biri hareket kısıtlılığı yaşayan kişilerin hastane ortamına girmeden tedavilerinin uygulanabilir olmasıdır. Tüm bunların yanında hijyen ve konfor koşullarının da hastalar için ev rahatlığında olması önemli bir avantajdır. Evde fizik tedavi yöntemlerinin diğer avantajları da şu şekilde sıralanabilir;
  • Hastalar evlerinde kendilerini daha güvende ve konforlu hissedebilirler
  • Hastanelerde uzun randevu sürelerini beklemeye gerek kalmaz
  • Ev ortamında uygulanan fizik tedavide fizyoterapist, hastalarla birebir ilgileneceği için tedavinin daha verimli geçmesi söz konusu olabilir.

Fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti, hastaların hedeflerine ulaşana kadar ve terapist yeniden bir değerlendirme yapana kadar devam eder. Bu süreç, kişilerin ağrılarının şiddetine göre kısa ya da uzun sürebilir. Bu nedenle evde fizik tedavi hizmetinin sürekliliği kişilerin rahatsızlık durumlarına göre şekillenir ve sürecin ne kadar devam edeceği ya da ne zaman sona ereceği fizik tedavi uzmanı tarafından belirlenir.

Koç Sağlık Yanımda kalitesi ve deneyimiyle gerçekleştirilen Evde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hizmetleri şu an için yalnızca İstanbul’da mevcuttur.

Evde fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetleri, uygulanacak tedaviye ve kişilerin adreslerine göre farklılık gösterebilir. Evde fizik tedavi ücretleri hakkında ve ihtiyacın kapsamı ile ilgili detaylı bilgi almak için ‘’Koç Sağlık Yanımda çağrı merkezi aranabilir.

Üstün deneyim ve gelişmiş teknolojiyi bir arada bulundurarak çalışmalarını devam ettiren Koç Sağlık Yanımda hizmeti, hastane ekipman ya da uzman doktor gereksinimleriyle birlikte kişilere ev konforunda tedavi sunan hasta dostu bir sağlık uygulamasıdır.

Evde fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmeti ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için 444 74 55 numaralı çağrı merkezine 7/24 ulaşabilir, Koç Sağlık Yanımda’nın ayrıcalıklı hizmetlerinden faydalanmak için web sitesi üzerinden randevu oluşturulabilir.